Як купити деревину на електронних торгах
Деревина – важливий ресурс, без якого не обходяться багато виробничих циклів. Це і паливо, і будівельний матеріал, тому потреба в ньому з роками не зменшується. Але сучасний торговий сервіс пропонує піти від самостійного пошуку постачальників, на який витрачається багато сил і часу. Розглянемо, як купити деревину на електронних торгах.
Торгівля в режимі онлайн
Електронна торгівля становить собою таку організацію торгів, при якій потенційні учасники угод будуть дізнаватися один про одного, не виходячи з власних кабінетів. Вона проводиться на спеціалізованих сайтах – електронних торгових майданчиках.
Сайти відкриваються організаціями, які отримали ліцензію на цей вид діяльності. У їх завдання входить розробка і установка програмного забезпечення, яке б надавало можливість учасникам торгів робити всі операції онлайн. Для цього їм необхідний лише комп’ютер з доступом в інтернет-простір.
На таких майданчиках зазвичай продаються різні товари, в тому числі й деревина. Щоб користуватися сервісом майданчиків, потрібно пройти процес реєстрації, який також виконується онлайн. Електронний варіант торгівлі має явні переваги:
- великий вибір постачальників;
- відсутність необхідності проведення власного пошуку;
- швидкість укладання угод;
- достовірність інформації;
- прозорість угод.
Також не потрібно витрачати кошти на транспортні витрати, щоб зустрічатися з постачальниками. Електронні торги можуть проходити у вигляді аукціонів, конкурсів або виставлення лотів.
Послуги Української універсальної біржі
В Україні покупку деревини можна здійснити за допомогою Української універсальної біржі (УУБ). Це надійна профільна організація, що працює на ринку вже понад 20 років. Про те, що їй можна повністю довіряти, свідчить не тільки тривалий проміжок роботи, а й наявність ліцензії, виданої Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку.
Біржа надає можливість купити деревину на аукціонах і лотами. Через неї можна також підключатися до аукціонів, які проводяться в системі держзакупівель Prozorro. Щоб стати учасником торгів, потрібно виконати кілька кроків:
- пройти реєстрацію шляхом заповнення відповідної форми на сайті;
- надати файли відсканованих документів з інформацією про організацію;
- укласти з біржею договір про співпрацю.
Період дії договору – один рік з можливістю продовження. В результаті на сайті біржі буде відкритий особистий кабінет, в якому з’явиться вся необхідна інформація. Також через нього відбувається реєстрація для участі в конкретних торгах. Це вимагатиме подання заявки та внесення гарантійного та реєстраційного внесків.
Обов’язковою умовою для всіх учасників онлайн-торгівлі є наявність електронного підпису. Без нього не вийде укладати угоди купівлі-продажу. Про те, які аукціони проходять зараз і плануються, можна дізнаватися шляхом підписки на розсилку новин в месенджерах Telegram і Viber. Здійснити реєстрацію на УУБ можна, пройшовши за посиланням https://www.uub.com.ua/presscenter/novyny-birzhi/poryadok-provedennya-zemelnih-torgiv-na-prozorroprodazhi/ .