Навіщо приймати сироватковий протеїн

Сироватковий протеїн, або, як його ще називають, спортивний білок, є побічним продуктом при виготовленні сиру або сиру, тільки в сухому вигляді. Раніше сироватковий протеїн давали свиням для того, щоб вони швидше набирали масу. Але абсолютно випадково його почали вживати люди, і першим, хто став його продавати, був Джо Вейдер – засновник «Містер Олімпія». Цей неабиякий молодий чоловік працював зі своїм братом в друкарні, за допомогою якої він і розрекламував свій продукт. А ефект від прийому дійсно був вражаючий на ті часи. З протеїновими коктейлями культуристи росли як на дріжджах. Секрет полягав у збалансованому амінокислотному складі, який був схожий на людський – принаймні, так стверджують маркетологи. В реальності рясний прийом будь-білкової їжі негайно тягне затримання слизу і рідин в м’язах, що і дає ефект візуального збільшення в обсязі.

Тобто, якщо ваша мета – набрати вагу за рахунок м’язів, то вкрай необхідно купити протеїнові коктейлі – особливо для тих, хто їх продає. Якщо ж ваша мета – збільшення силових показників, то протеїни не допоможуть.

І, звісно, слід пам’ятати, що м’язи ростуть не від їжі, а як наслідок після фізичних навантажень – тренувань. Білок, вуглеводи і все інше лише допомагає відновлюватися.

Що в цілому дає споживання білкових напоїв з сироваткового порошку:

  • Збільшення обсягу м’язів;
  • Збільшення загальної і м’язової маси.

Чи є побічні ефекти від прийому протеїнових коктейлів

Ні, якщо їх приймати дозовано, а не по кілограму на добу, то побічних ефектів бути не може. Хіба що корова, з якої видоюють молоко, була хворою. В цілому прийом білкових напоїв не може бути шкідливим – з таким же успіхом можна сказати, що молоко або сир шкідливі для здоров’я.

Коли приймати протеїн

Приймайте по три рази на день. У дні тренувань – не менше п’яти порцій. Курс прийому – не менше місяця, далі необхідно зробити невелику перерву, щоб уникнути утворення каменів в нирках. Під час відпочинку від прийому протеїну краще перейти на ВСАА, в іншому випадку обсяг м’язів зменшиться, а силові показники впадуть. Також паралельно з ВСАА потрібно вживати креатин, так як він теж затримує воду і слиз в м’язах.

Протеїновий коктейль краще змішувати зі звичайною водою, а не молоком. Також в деяких випадках підійде сік або вода з сиропом. Але слід розуміти, що чим більше в протеїні підсолоджувачів і підсилювачів смаку, тим більше страждає печінка та інші життєво важливі органи.

Успіхів і міцного здоров’я, дорогі друзі!

Джерело

Комментарии запрещены.